خرما گران شد/ طرح حذف قیمت از روی کالا

شنبه 4 اردیبهشت 1395   سرویس
رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت خرما به دلیل صادرات 15 درصدی افزایش یافته است اما با توجه به نزدیک شدن به ماه رمضان برخی دلالان به بازار وارد شده اند و موجب افزایش قیمت شده اند.
محمد اقا طاهر رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به آرامش نسبی در بازار مواد غذایی گفت:به جز برنج و برخی حبوبات قیمت سایر مواد غذایی تغیری نکرده است.
 
وی با اشاره به افزایش 20 درصدی قیمت برنج ایرانی در بازار گفت:حضور دلالان در بازار موجب این افزایش قیمت شده و در حال حاضر بنکداران هر کیلو برنج خوب ایرانی را به قیمت ده تا ده هزار و 800 از تولید کننده تهیه می کنند و به قیمت 11 هزار و 200 تومان به واحد های صنفی عرضه می کنند.
 
آقاطاهر با اشاره به اینکه کاهش قیمت برنج در روزهای آینده بعید است گفت:قیمت لوبیا چیتی و عدس نیز در بازار افزایش یافته است.
 
رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تصریح کرد: قیمت خرما نیز به دلیل صادرات 15 درصدی افزایش یافته است اما با توجه به نزدیک شدن به ماه رمضان برخی دلالان به بازار وارد شده اند و موجب افزایش قیمت شده اند.
 
وی با انتقاد از حضور دلالان در بازار مواد غذایی گفت:متاسفانه با حضور دلالان در مرحله اول مردم متضرر می شوند و در مرحله بعد اصناف با کسادی بازار روبرو می شوند چرا که با افزایش قیمت تقاضا کاهش می یابد.
 
آقاطاهر در ادامه صحبت ها ی خود با اشاره به طرح حذف قیمت از روی کالا گفت:متاسفانه این طرح هنوز به مرحله اجرا نرسیده است و در این طرح قرار بود به صورت ازمایشی در کالاهایی که اساسی نیستند مانند تنقلات اجرا شود اما متاسفانه با هیاهو اجرای این طرح متوقف شد.
 
رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت:در حال حاضر در کالاهایی مانند برنج  و خرما و حبوبات قیمتگذاری انجام نمی شود و بازار قیمت را تعیین می کند اما در کالاهایی که قیمتگذاری شده اند به نوعی گرانفروشی قانونی رخ می دهد و یکی از اهداف این طرح این بود که با این موضوع برخورد شود اما متاسفانه بد مطرح شد و در حال حاضراجرای این طرح در دست بررسی است.
شنبه 4 اردیبهشت 1395
میزاننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد