آغاز خرید تضمینی گندم/ پیش‌بینی افزایش 25 درصدی خرید

شنبه 21 فروردین 1395   سرویس
خرید تضمینی گندم به عنوان استراتژیک‌ترین محصول کشاورزی در سال جاری آغاز شده و به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی با افزایش 25 درصدی، میزان خرید به 10 میلیون تن می رسد که به اعتباری حدود 13 هزار و 400 میلیارد تومان نیاز دارد.

 علی قنبری - مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: خرید تضمینی گندم در برخی از شهرستان‌های مناطق گرمسیری مانند سیستان و بلوچستان و فارس آغاز شده است که پیش بینی می شود امسال وضعیت بسیار مناسبی در خرید تضمینی این محصول استراتژیک داشته باشیم.

وی افزود: قیمت خرید تضمینی گندم کیلویی 1270 تومان بوده که قیمت نسبتا عادلانه‌ای است و پیش‌بینی می‌شود میزان خرید تضمینی گندم تا 25 درصد افزایش پیدا کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: برای خرید این محصول 13 هزار و 400 میلیارد تومان پیش‌بینی شده که جدول آن را تهیه کرده‌ایم و برای تصویب به هیات دولت ارسال می‌کنیم.

به گفته قنبری، امسال به گونه‌ای برنامه‌ریزی خواهیم کرد که به موقع بتوانیم مطالبات کشاورزان را پرداخت کنیم تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: در این راستا اعتبار پیش‌بینی شده را از محل اعتبارات دولتی، تسهیلات و اعتبارات شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین خواهیم کرد.  

شنبه 21 فروردین 1395
ایسنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد