ترجمه از متال اکسپرت

افزایش اندک قیمت جهانی سنگ آهن به دلیل مشکلات بزرگترین صادر کننده این محصول

شنبه 3 بهمن 1394   سرویس
قیمت سنگ آهن در روز جمعه به دلیل احتمال کاهش عرضه این محصول در بازار، اندکی افزایش یافت. هرچند اوضاع نابسامان بازار فولاد و در نتیجه تقاضای کم سنگ آهن به همراه تعطیلات سال نو میلادی و نزدیک بودن سال نوی چینی، قدرت افزایش بیشتر را نخواهد داشت.

 

در روز پنج شنبه 21 ژانویه، دادگاه فدرال برزیل کلیه فعالیتها در بندر توبارائو که متعلق به بزرگترین صادر کننده سنگ آهن جهان (شرکت ویل) می باشد را به دلیل ایجاد آلودگی جوی و دریایی، به حالت تعلیق درآورد.

بندر توبارائو یکی از بزرگترین بنادر بارگیری سنگ آهن در جهان بوده و در حدود یک سوم حمل و نقل و بارگیری شرکت ویل از طریق این بندر صورت می پذیرد. بر اساس اطلاعات واصله از فعالان بازار، با بسته شدن این بندر در حدود یک میلیون تن در هفته از صادرات سنگ آهن کاسته خواهد شد. یکی از مسؤولان شرکت ویل گفت که این شرکت در نه ماهه ابتدایی سال 2015 تقریباً 82.5 میلیون تن سنگ آهن از این بندر بارگیری کرده است.

بر همین اساس قیمت سنگ آهن در روز جمعه به دلیل احتمال کاهش عرضه این محصول در بازار، اندکی افزایش یافت. هرچند اوضاع نابسامان بازار فولاد و در نتیجه تقاضای کم سنگ آهن به همراه تعطیلات سال نو میلادی و نزدیک بودن سال نوی چینی، قدرت افزایش بیشتر را نخواهد داشت.

علی رغم افزایش نسبی قیمت در این هفته، به دلیل رکود بیشتر بازار فولاد، رشد بیشتری برای قیمت این محصول را نمی توان متصور بود. بیلت تانگشان با کاهش 20 یوانی در هر تن در روز جمعه 1560 یوان در تن معاله شد.

شنبه 3 بهمن 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد