خرید شکر تولید داخل توسط دولت برای خروج کارخانجات از رکود

شنبه 3 بهمن 1394   سرویس
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بخشی از نیاز ذخایراستراتژیک شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی که از بازار داخلی قابل تامین باشد برای بهبود وضع کارخانجات از داخل تامین می‌شود.

 علی قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: تولید داخلی شکر در کشور 1.4 میلیون تن و مصرف این محصول  2.2 میلیون تن است، بنابراین برای تامین مازاد آن باید اقدام به واردات کرد.

وی افزود: با وجود اینکه ما کمبود تولید این محصول را داریم اما در شرایط فعلی شرکت بازرگانی دولتی تصمیم گرفته است که نیاز خود را برای تامین ذخایر استراتژیک، به دلیل رکودی که بر تولید داخل حاکم است، از شکرهای‌ داخلی خریداری کند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی یادآورشد: این اقدام مثبت برای اولین بار و برای حمایت از تولید کنندگان داخلی صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مازاد داخلی به اندازه کل نیاز ما به واردات نیست خاطر نشان کرد: بخشی از نیاز ذخایر استراتژیک شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی که از بازار داخلی قابل تامین است برای بهبود وضع کارخانجات ازداخل تامین می‌شود.

قنبری در پاسخ به این سوال که امسال چه میزان ذخایر استزاتژیک شکر خواهیم داشت؟ تصریح کرد: رقم آن را به دلیل محرمانه بودن نمی‌توان اعلام کرد اما قطعا بخشی از نیاز امسال به این محصول از بازار داخلی تامین می شود.

گفتنی است،در مرداد ماه سال جاری وزارت جهاد کشاورزی با صدور اطلاعیه‌ای خبر از تولید بی سابقه و رکود تولید شکر، در کشور داد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است که شرکت بازرگانی دولتی ایران، واردات و ذخیره سازی 300 هزار تن شکر را در دستور کار دارد و این میزان واردات برای تامین نیاز مردم صورت می‌گیرد و نافی حمایت از تولید داخلی نیست.

شنبه 3 بهمن 1394
خبرگزاری تسنیمنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد