واردات برنج آزاد نمی‌شود/ مجوز واردات صادر نشده

سه شنبه 19 آبان 1394   سرویس
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: واردات برنج از سوی وزیر جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شده است.

خبرگزاری فارس: واردات برنج آزاد نمی‌شود/ مجوز واردات صادر نشده

دلاور حیدرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، درباره واردات برنج اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی به شدت واردات برنج را تکذیب می‌کند و از زمانی که ثبت واردات برنج ممنوع شده تاکنون هیچ برنامه مشخصی برای واردات برنج صورت نگرفته است و واردات برنج از سوی وزیر جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از نیاز کشور باید از طریق واردات انجام شود، گفت: اگر قرار شود، واردات برنج صورت گیرد به میزان اندکی وارد خواهد شد تا مشکلی ایجاد نشود و در حال حاضر هم امکان واردات برنج وجود ندارد.

حیدرپور با بیان اینکه واردات برنج تحت کنترل است، افزود: دولت برای حمایت از تولیدکننده و کنترل واردات برنج، تعرفه واردات را به 45 درصد افزایش داد و علاوه بر تعرفه، برای هر کیلو واردات 500 تومان مابه‌التفاوت در نظر گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه طی چهار ماهه نخست امسال 389 هزار تن برنج به کشور وارد شده است، گفت: در حال حاضر نیاز به واردات جدید نیست و برنج‌ وارداتی از ثبت سفارش‌های قبلی بوده است.

وی ادامه داد: این میزان واردات انجام شده مجوزهایی بوده که تجار از سال 92 داشتند و از زمانی که وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت تنظیم بازار را بر عهده گرفته وارداتی انجام نشده است.

حیدرپور اظهار کرد: معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی که مسئولیت صدور مجوز واردات را دارد اعلام کرد، هیچ‌گونه مجوزی برای واردات برنج صادر نکرده است.

سه شنبه 19 آبان 1394
فارسنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد