افزایش مجدد صادرات تخم‌مرغ پس از یک ماه/ ۵۶ هزار تن تخم‌مرغ صادر شد

یک شنبه 10 آبان 1394   سرویس
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با اشاره به افزایش مجدد صادرات تخم‌مرغ در هفته گذشته، گفت: از ابتدای سال تا کنون ۵۶ هزار تن تخم‌مرغ صادر شده است.

خبرگزاری فارس: افزایش مجدد صادرات تخم‌مرغ پس از یک ماه/ ۵۶  هزار تن تخم‌مرغ صادر شد

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تأئید کاهش صادرات تخم‌مرغ در یکماه گذشته گفت:‌ در هفته گذشته دوباره رونق به بازار صادرات این محصول بازگشته و صادرات تخم‌مرغ افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه حضور رقبا در بازارهای صادراتی و کاهش قیمت یکی از عوامل کاهش صادرات در این مدت بود، افزود: با افزایش مجدد صادرات تخم‌مرغ در یک هفته اخیر روزانه 500 تا 600 تن تخم‌مرغ به کشورهای مختلف از جمله عراق و افغانستان صادر می‌شود.

رضا ترکاشوند تصریح کرد: دو کشور ترکیه و پاکستان رقبای جدی صادرات تخم‌مرغ ایران هستند، به طوری که ترکیه محصولش را به عراق و پاکستان محصول تخم‌مرغ تولیدی‌اش را به افغانستان صادر می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در مورد علل افزایش مجدد صادرات تخم‌‌مرغ گفت: افزایش تقاضا در هفته گذشته عامل اصلی رونق و افزایش صادرات بوده است.

وی افزود: همچنین ممکن است کشورهای رقیب عرضه را کاهش داده باشند و به همین دلیل تقاضا برای تخم‌مرغ ایرانی بیشتر شده باشد.

ترکاشوند با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا کنون 56 هزار تن تخم‌‌مرغ صادر شده است،‌ گفت: سال گذشته در مجموع 70 هزار تن تخم‌مرغ صادر شد و پیش‌بینی این است که در سال جدید این رقم افزایش یابد.

یک شنبه 10 آبان 1394
فارسنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد