افزایش فروش فولاد چین

شنبه 25 مهر 1394   سرویس
میزان فروش فولاد ساختمانی چین به جنوب شرقی آسیا در حدود 40% افزایش یافت

در 8 ماهه اول سال 2015، به دلیل افزایش 38%  تقاضا در بخش صنعت ساختمانی کشورهای جنوب شرقی آسیا درمدت مشابه سال های گذشته ،تولید کنندگان چینی برنامه ریزی برای فروش بیشتر در بخش فولاد ساختمانی را در این کشورها انجام داده اند.

SEAI  (اتحادیه جنوب شرقی آسیا) گزارش داد که صادرات فولاد ساختمانی چین به جنوب شرقی آسیا 800،000 تن در ماه آگوست 2015 افزایش داشته است و پیش بینی می کند که حجم آن تا 1.4 میلیون تن در سال 2015 برسد.

بزرگترین خریداران محصولات چین کشورهای اندونزی و ویتنام بودند که روی هم رفته 45 % خریداران محصولات وارداتی چین بوده اند. رشد نرخ فروش بیشتر محصولات چینی به جنوب شرقی آسیا در امسال (در سال 2012 صادرات فولاد ساختمانی به این منطقه فقط 20% اضافه شده بود) به دلیل پیشرفت سریع در بخش ساختمانی در این دو کشور واردکننده است و موقعیت مناسبی را برای آن ها فراهم کرده و دولت این انگیزه را در آنجا ایجاد کرده.

همانطوری که در ابتدای خبر متال اکسپرت گزارش کرده بود دولت اندونزی اعلام کرده برای برنامه ساخت پل ملی این کشور نیازمند  بیش از 1.5 میلیون تن آهن برای سال 2015 می باشدکه در حدود 60% این مقدار واردات و فقط 40 % آن خرید داخلی است.

در ویتنام نیز رونق در صنعت ساخت به وجود آمده است. کارخانه های نورد فولادی محلی 24% افزایش در خرید آهن توسط بخش ساختمانی را گزارش کردند که معادل بیش از 3 میلیون تن در هفت ماهه اول امسال بوده است در مقایسه با این که در ابتدای سال فقط 12% رشد پیش بینی می شد. 

شنبه 25 مهر 1394
https://metalexpert-group.com/نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد