اعلام دلایل کاهش صادرات سیمان

شنبه 20 دی 1393   سرویس

دنیای معدن - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اعلام کرد که به دلیل کاهش بازار هدف صادراتی سیمان و ایجاد ناامنی در مرزهای منتهی به عراق، صادرات سیمان با کاهش 5/8درصدی در 8 ماه منتهی به آبان امسال روبه‌رو شده است. به گفته عبدالرضا شیخان، در این مدت 9 میلیون و 250 هزار تن سیمان صادر شده است.

 

وی ادامه داد: این در حالی است که در مدت مشابه سال‌گذشته 10 میلیون و 150 هزار تن سیمان از ایران صادر شده بود. دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در تشریح علل این امر گفت: بخش عمده دلیل کاهش صادرات سیمان ایجاد ناامنی در مرزهای منتهی به عراق بوده است. علاوه بر این آذربایجان که یکی از عمده‌ترین خریداران سیمان ایران است به دلیل اینکه توانست بازار را در دست خود بگیرد، تقاضایش از ایران کاهش یافت و موجب شد تغییری در رقم صادرات سیمان ایران ایجاد شود. دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به راهکارهای در نظر گرفته شده برای بهبود این شرایط گفت: به دنبال ایجاد بازار جدید برای صادرات سیمان هستیم.
وی روسیه را یکی از بازارهای هدف صادرات سیمان عنوان و اظهار کرد: علاوه بر روسیه، کشور‌های آفریقایی می‌توانند بازارهای هدف خوبی در حوزه صادرات سیمان باشند.


دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزود: اگر بتوانیم بازارهای روسیه و کشور‌های آفریقایی را در زمینه‌ صادرات سیمان تصاحب کنیم، می‌توان گفت که 5/1 میلیون تن میزان صادرات سیمان و کلینکر افزایش خواهد یافت.

 
شنبه 20 دی 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد