دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از کاهش شش درصدی تولید سیمان نسبت به سال گذشته خبر داد.

چهار شنبه 10 دی 1393   سرویس

عبدالرضا شیخان با اشاره به کاهش تولید سیمان در هشت ماه اخیر اظهار کرد: طی هشت ماه اول امسال 47 میلیون تن سیمان تولید شده که نسبت به سال گذشته شش درصد کاهش داشته است.
وی در خصوص دلیل کاهش تولید سیمان گفت: تولید سیمان بستگی به بازار دارد که به دلیل رکود ساخت‌وساز و پروژه‌های عمرانی تولید این صنعت با کاهش روبرو شده است.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ادامه داد: از آنجاکه تولید سیمان رابطه مستقیمی با میزان تقاضا دارد اگر بازار خوب باشد تولید این محصول نیز بالا خواهد بود اما در شرایطی که تقاضا وجود نداشته باشد تولید با افت مواجه می‌شود.
شیخان با بیان این‌که به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق در تولید سیمان با توجه به میزان تقاضا صورت می‌گیرد، گفت: تمامی این مسائل باعث شده‌اند که تولید سیمان در هشت ماهه اول سال با کاهش شش درصدی روبه‌رو شود.
وی در پاسخ به اینکه آیا مسائل سوخت و تامین انرژی می‌تواند در میزان تولید سیمان تاثیر‌گذار باشد، گفت: در فصل زمستان شرایط سوخت رسانی کارخانه‌های سیمان متفاوت می‌شود اما این مساله ارتباطی با کاهش یا افزایش تولید ندارد.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در خصوص میزان تولید کلینکر گفت: کلینکر ماده اصلی تولید سیمان محسوب می‌شود که در هشت ماهه اول امسال تولید آن با سه درصد رشد مواجه بوده است.
شیخان ادامه داد: در هشت ماه ابتدای امسال 50 میلیون و 770 هزار تن کلینکر تولید شده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته سه درصد رشد داشته است.

چهار شنبه 10 دی 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد