انتقاد صنایع از قیمت جدید شکر

پنج شنبه 20 آذر 1393   سرویس

وی افزود: به دلیل عدم اعلام قیمت‌های جدید چغندرقند و نیشکر، شکر تولیدی در انبارها دپو شده و همه تولید کنندگان و صنایع را درگیر کرده است.

در حالی که بر اساس مصوبه جدید ستاد هدفمندی یارانه‌ها قیمت هر کیلوگرم شکر به 2100 تومان افزایش یافت، صنایع قند و شکر معتقد است این مصوبه علی‌رغم گذشت بیش از دو هفته هنوز به آن‌ها ابلاغ نشده است.
به گزارش ایسنا، 4 آذرماه سال جاری ستاد هدفمندی یارانه‌ها پس از گذشت حدود سه ماه از پیشنهاد انجمن صنفی صنایع قند و شکر مبنی بر افزایش 30 درصدی قیمت شکر بالاخره تصمیم گرفت تا نرخ جدید خرید این محصول را درب کارخانه کیلویی 2100 تومان تصویب کند که البته به نظر می‌رسد در این ابلاغیه که از سوی معاون اول رییس جمهور اعلام شد، مابه‌التفاوت 200 تومانی قیمت مصوب شکر با قیمت محاسبه شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز دیده شده است.
البته بهمن دانایی دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر در این باره معتقد است علی‌رغم گذشت بیش از سه ماه از پیشنهاد انجمن صنفی صنایع قند و شکر برای تجدید نظر در قیمت این محصول و گذشت بیش از 100 روز از بهره‌برداری چغندر قند که میزان آن به بیش از 4 میلیون تن به ارزش بیش از 1200 میلیارد تومان رسیده است، هنوز این مصوبه دولتی به صنایع قند و شکر اعلام نشده است.
وی افزود: به دلیل عدم اعلام قیمت‌های جدید چغندرقند و نیشکر، شکر تولیدی در انبارها دپو شده و همه تولید کنندگان و صنایع را درگیر کرده است.
دانایی تاکید کرد: از سویی ستاد تنظیم بازار زمان بسیار زیادی برای تصویب این قیمت جدید و اعلام آن صرف کرد و از سوی دیگر این قیمت چندان مورد رضایت صنایع نیست چرا که بر اساس آنالیز قیمت و هزینه‌های تولید صنایع قند و شکر حداقل قیمت منطقی برای این محصول کیلویی 2450 تومان است.

 

پنج شنبه 20 آذر 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد