قیمت ۵ گروه مواد خوراکی افزایش یافت

سه شنبه 18 آذر 1393   سرویس

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به چهاردهم آذرماه جاری را اعلام کرد که براساس آن قیمت ۵ گروه مواد خوراکی نسبت به هفته گذشته آن افزایش و دو گروه دیگر کاهش یافت اما نرخ چهار گروه در این دوره ثابت ماند.
به گزارش ایرنا، بانک مرکزی همچنین در این گزارش قیمت ۴۲ قلم کالا در ۱۱ گروه کالایی را اعلام کرده که بر اساس آن قیمت تخم مرغ، برنج، حبوب، میوه های تازه و گوشت مرغ نسبت به هفته قبل از تاریخ اعلام شده افزایش، قیمت سبزی های تازه و قند و شکر کاهش و نرخ لبنیات، گوشت قرمز، چای و روغن نباتی ثابت مانده است.
** لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل ۰.۷ درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل ۳.۵ درصد افزایش یافت و شانه ای ۸۰ هزار تا ۱۰۵ هزار ریال فروش می رفت.
** برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه دو ثابت بود و قیمت برج داخله درجه یک معادل ۰.۲ درصد افزایش داشت. در گروه حبوب بهای لوبیا چیتی معادل ۰.۸ درصد افزایش ولی قیمت لوبیا چشم بلبلی ۲.۱ درصد کاهش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.
** میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری هندوانه عرضه نمی شد ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید. میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه قیمت سیب زرد تخم لبنان معادل ۰.۶، پرتقال درجه یک ۳.۲ ، نارنگی ۰.۷ و لیمو شیرین ۱.۲ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۳ تا ۶.۳ درصد افزایش داشت.
در گروه سبزی های تازه قیمت خیار معادل ۷.۴ ، گوجه فرنگی ۱۱.۷ و کدو سبز ۳.۳ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۶ تا ۲.۱ درصد افزایش یافت.
** گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود. بهای گوشت مرغ معادل ۸ درصد افزایش داشت.
** قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته قیمت قند معادل ۰.۱ درصد کاهش یافت و بهای شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

سه شنبه 18 آذر 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد