تعرفه واردات کنستانتره افزایش یابد

یک شنبه 21 تیر 1394   سرویس

مدیرعامل شرکت تولید‌کنندگان خوراک آبزیان و طیور گفت: طی نامه‌‌ای با وزیران جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت از آنها خواسته‌ایم تا با توجه به تولید کیفی کنستانتره دام و طیور در کشور تعرفه واردات این محصول افزایش یابد.

خبرگزاری فارس: تعرفه واردات کنستانتره افزایش یابد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مسعود شریفی مدیرعامل شرکت خوراک آبزیان و طیور امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تعرفه 4 درصدی واردات کنستانتره خوراک دام گفت: با وزیران جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای افزایش تعرفه واردات این محصول نامه‌نگاری‌هایی ‌انجام شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون کنستانتره در کشور تولید می‌شود، گفت: در راستای حمایت از تولید کنسانتره و محصولات داخلی باید تعرفه واردات این محصول افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت خوراک طیور و آبزیان تصریح کرد: ورود کنسانتره 2.5 درصد خوراک دام، طیور و آبزیان و سایر حیوانات طبق گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال‌های 92 و 93 به طور میانگین حدود 7 هزار و 700 تن در سال بوده که با این مقدار کنستانتره 2.5% معادل 310 هزار تن انواع خوراک دام، طیور و آبزیان و سایر حیوانات تولید می‌شود.

شریعتی افزود: در شرایط عادی اگر یک کارخانه نسبتا بزرگ با متوسط تولید 36 هزار تن خوراک در سال مبنا قرار گیرد، حجم تولید عملا جایگزین 9 واحد تولیدی می‌شود و این امر مانع اشتغال 1500 نفر می‌شود.

شریعتی بیان داشت: از وزرای جهاد و صنعت و معدن خواسته شده تا تیمی از کارشناسان به بررسی همه جانبه و دقیق کنسانتره‌های تولید داخل کشور مبادرت ورزند و براساس گزارش کارشناسی در جهت حمایت عملی از تولید داخل و تشویق به توسعه دانش و تکنولوژی ملی، تعرفه‌ای تأثیرگذار برای واردات انواع کنستانتره خوراک دام، طیور و آبزیان و سایر حیوانات در نظر گرفته شود.

یک شنبه 21 تیر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد