افزایش ۱۶ درصدی واردات برنج از هند در ۵ ماه گذشته

شنبه 30 خرداد 1394   سرویس

 خبرگزاری تسنیم: واردات برنج هندی به کشور در ۵ ماه نخست سال جاری میلادی ۱۶ درصد افزایش یافت و به ۳۸۳ هزار تن رسید.

برنج هندی

گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آمار گمرکی هند نشان می دهد صادرات برنج این کشور به ایران در سال جاری میلادی 16 درصد افزایش داشته است.

هند در 5 ماه نخست سال جاری میلادی 383 هزار تن برنج به ایران صادر کرده است. این کشور در مدت مشابه سال قبل 330 هزار تن برنج به ایران صادر کرده بود.

بر اساس این گزارش به دلیل کاهش قیمت برنج هند، به لحاظ ارزش صادرات برنج این کشور به ایران با کاهش روبرو شده است. در ماه های ژانویه تا می 2014 ارزش صادرات برنج هند به ایران 442 میلیون دلار اعلام شده بود اما این رقم در مدت مشابه امسال به 358 میلیون دلار کاهش یافته است.

متوسط قیمت هر کیلو برنج وارداتی از هند در 5 ماه نخست سال جاری میلادی 0.93 دلار بوده است. در ماه های ژانویه تا می 2014 هر کیلو برنج صادراتی هند به ایران 1.33 دلار قیمت داشته است.

آمارهای گمرکی هند همچنین نشان می دهد ایران از ابتدای سال 2013 تا پایان می 2015 بالغ بر 2.8 میلیارد دلار برنج از هند وارد کرده و به عنوان بزرگترین واردکننده برنج از هند در این مدت شناخته شده است.

به لحاظ وزنی کل واردات برنج ایران از هند در این مدت 2.34 میلیون تن بوده است. متوسط قیمت هر کیلو برنج وارداتی از هند نیز در این مدت 1.2 دلار محاسبه شده است.

شنبه 30 خرداد 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد