درباره ما

مبین سرمایه از آغاز تا کنون

شرکت کارگزاری مبین سرمایه (سهامی خاص) در تاریخ 10/09/1387 تحت نام شرکت کارگزاری راهبرد کالای خاورمیانه به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و در تاریخ 23/01/1388به شماره 36528 در اداره ثبت شرکت­ها و مالکیت صنعتی استان اصفهان با سرمایه 30 میلیارد ریال به ثبت رسید. پس از آن، این شرکت در تاریخ 06/02/1388 با شماره 10705 در فهرست شرکت­های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار درج گردید. همچنین در تاریخ 15/02/1388 به عضویت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، پذیرفته شده و عملاً فعالیت خود را از این تاریخ آغاز نمود. بر اساس صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 11/06/1388 و اعلامیه اداره ثبت شرکت­ها و مالکیت صنعتی استان اصفهان به شماره 18824 به تاریخ 23/07/1388 این کارگزاری به شرکت کارگزاری مبین سرمایه تغییر نام یافت.

مبین سرمایه به عنوان بزرگترین تشکل تعاونی – کارگری، در بدو تاسیس، با مجوز معاملات در بورس کالا شروع به فعالیت نمود و با بهر­ه­گیری از نیروهای مجرب و کاردان توانسته گامهای بلندی را در جهت رضایت مشتریان برداشته و خود را به عنوان یکی از کارگزاران مطرح بورس کالای ایران معرفی نماید به طوری که پس از شروع فعالیت خود، متناوباً رتبه نخست حجم و ارزش معاملات بورس کالای ایران را کسب نموده است و در راستای اهداف بورس کالا مبنی بر آشنا نمودن فعالان اقتصادی کشور، میتوان گفت از جمله کارگزاران پیشرو در این زمینه بوده است. با این وجود، هدف شرکت، ارائه خدمات بهینه در بالاترین سطح ممکن و در حوزه­های دیگری از بازار سرمایه مانند اوراق بهادار، فرابورس و انرژی بوده است که خوشبختانه این کارگزاری در حال حاضر ضمن توسعه فعالیت­های خود در حوزه های؛ معاملات محصولات فلزی و معدنی، فرآورده های نفتی و پتروشیمی، محصولات کشاورزی، معاملات آتی سکه بهار آزادی، معاملات اوراق بهادار، فرابورس و معاملات بورس انرژی، توانسته است رتبه الف را در میان حدود 70 کارگزاری فعال در بورس کالای ایران، کسب نماید.

این کارگزاری در بخش­های دیگر نیز مانند معاملات آتی سکه طلا و معاملات اوراق بهادار در میان 10 تا 15 کارگزاری برتر قرار دارد و مطابق با اهداف کوتاه مدت خود، در تلاش جهت قرار گرفتن در میان 5 کارگزاری برتر می باشد. همچنین در سال 92، تلاش گردید تا در بیشتر رویدادهای مرتبط با حوزه کاری کارگزاری، مشارکتی جدی داشته و ضمن کسب تجربه بیشتر، خدمات ارزنده­ای را به مشتریان، مخاطبان و بازدیدکنندگان عزیز، ارائه نمائیم. برخی از این رویدادها عبارتند از: حضور فعال در نمایشگاه های مختلف از جمله در نمایشگاه بورس و بانک و بیمه تهران، سمپوزیوم فولاد در هرمزگان، نمایشگاه انرژی کیش، همایش صنعت برق ایران و ...

در مجموع، کارگزاری مبین سرمایه در حال حاضر از جمله معدود کارگزاران خدمات دهنده در تمامی بورس های کشور می باشد که مطابق با آمارهای منتشر شده رسمی، همواره در میان 4 کارگزاری برتر کل بورس بوده و هدف اولیه تاسیس شرکت را محقق نموده است. این امر تنها با توکل بر خدا و تلاش و پیگیری مستمر مدیریت و کارکنان و سهامداران محترم و تعامل سازنده با مشتریان و دریافت دیدگاه های آنان در جهت ارائه خدمات هرچه بهتر در صنعت کارگزاری امکان پذیر بوده است.

خدمات کارگزاری

الف) بورس کالا:

 1. خرید وعرضه کلیه محصولات پذیرفته شده در بورس کالا (اعم از محصولات فولاد مبارکه، ذوب آهن، سایر فلزات آهنی و غیر آهنی، محصولات نفتی، پتروشیمی و کشاورزی)
 2. انجام مراحل پذیرش و عرضه کالا­های تولیدی یا وارداتی در بورس کالا
 3. ارائه آخرین اطلاعات مربوط به معاملات انجام شده در بورس کالا
 4. ارسال عرضه و آمار معاملات بورس کالا و گزارش به صورت روزانه از طریق پیامک،نمابر و پست الکترونیک
 5. ارائه مشاوره در خصوص تعیین قیمت پایه و نحوه عرضه محصولات دربورس کالا
 6. انتشار بولتن تخصصی ماهانه از بازار فولاد کشور و بازار‌های جهانی فولاد
 7. ارائه مشاوره و تحليل در حوزه بورس كالا (معاملات آتي و پذیرش کالاهای وارداتی وتولید داخل)

ب) اوراق بهادار:

 1. انجام معاملات اوراق بهادار و فرابورس، اوراق مشارکت، صکوک (اوراق اجاره) ، تسهیلات مسکن، گواهی سپرده و ...
 2. ارائه خدمات معاملات آنلاین به اشخاص حقیقی و حقوقی
 3. برگزاری کلاس های آموزشی آشنایی با بورس اوراق بهادار
 4. انجام مراحل پذیرش و عرضه سهام شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار و فرابورس

ج) بورس انرژی:

 1. ارائه خدمات خرید و فروش انرژی (برق و سایر حامل های انرژی)
 2. برگزاری کلاسهای آموزشی آشنایی با بورس انرژی برای نیروگاه ها و شرکت های برق منطقه ای

د) قرارداد های آتی

 1. انجام معاملات آتی توسط پرسنل مجرب و متخصص
 2. برگزاری کلاسهای آموزشی در خصوص آشنایی با نحوه تحلیل قیمت طلا، تحلیل تکنیکال و قراردادهای آتی
 3. تالار اختصاصی جهت استفاده مشتریان حضوری

تسهیلات

 • ارائه اعتبار بدون بهره و بدون تاریخ انقضا
 • ارائه وام بانکی از طریق معرفی مشتری به بانک
 • تخصیص جوایز ویژه به مشتریان خوب
 • ارائه تحلیل و مشاوره در حوزه بورس اوراق بهادار و فرابورس
 • برگزاری کلاسهای آموزشی و تحلیلی
 • ارسال اخبار بازار سرمایه در اسرع وقت

تماس با ما

آدرس شعب