آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.21


سه شنبه 21 مهر 1394   سرویس
به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.07.21 در بازار برق بورس انرژی 1,179 مگاوات برق به ارزش 10 میلیارد و 67 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، افزایش بیش از 5 برابری را نشان می‌دهد. روند صعودی روزهای اخیر در میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز متوقف و با 0.3 درصد کاهش مواجه شد. دلیل اصلی کاهش میانگین وزنی قیمت، انتقال معاملات از سررسیدهای مهر ماه به سررسیدهای آبان که قیمت­های پایین­‌تری دارند می­باشد.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.07.21 در بازار برق بورس انرژی 1,179 مگاوات برق به ارزش 10 میلیارد و 67 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، افزایش بیش از 5 برابری را نشان می‌دهد.

روند صعودی روزهای اخیر در میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز متوقف و با 0.3 درصد کاهش مواجه شد. دلیل اصلی کاهش میانگین وزنی قیمت، انتقال معاملات از سررسیدهای مهر ماه به سررسیدهای آبان که قیمت­های پایین­‌تری دارند می­باشد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روند صعودی قیمت قبل از رسیدن به 360,000 ريال متوقف و با کمی نزول مواجه شده است.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، با توجه به افزایش قیمت پیشنهادی از سوی نیروگاه‌ها و عدم استقبال از سوی خریداران، حجم بیشتری از معاملات به سررسیدهای آبان ماه که قیمت پایین­تری دارند اختصاص داشت. با توجه به حجم بالای تقاضا در بازار در قیمت‌های پایین­تر به نظر می­رسد در صورت کاهش قیمت­ها، شاهد بازگشت رونق در بازار باشیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940801 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940801 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره روندی نزولی داشته اما در اواسط دوره با تغییر روند، شیب صعودی به خود گرفته و تا محدوده 365,000 ريال رشد داشته و در انتهای دوره مجدداً شیب نزولی به خود گرفته و در حال حاضر در قیمت 353,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است روندی نزولی و پلکانی بوده و در انتهای دوره در محدوده 411,000 ریال قرار گرفته است.

در این نماد تا به امروز 2,177 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 13/07/1394 با 433 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930801 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 21 مهر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


بورس انرژی   مبین سرمایه   کارگزاری   بازار برق   گزارش روزانه   گزارش برق   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.21  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد