آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.20


دو شنبه 20 مهر 1394   سرویس
به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 94.07.20 در بازار برق بورس انرژی 223 مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 538 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، کاهش 93 درصدی را نشان می‌دهد. میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) روند صعودی روز گذشته خود را حفظ و در معاملات امروز افزایش 2 درصدی را به ثبت رساند.

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 94.07.20 در بازار برق بورس انرژی 223 مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 538 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، کاهش 93 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) روند صعودی روز گذشته خود را حفظ و در معاملات امروز افزایش 2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روند صعودی قیمت امروز نیز پایدار بود اما با کاهش شیب همراه شد. در صورت تداوم صعود قیمت، هدف پیش رو 360,000 ريال خواهد بود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، افزایش قیمت پیشنهادی از سوی نیروگاه­ها و مقاومت شرکت های توزیع نیروی برق منجر به افت شدید در حجم و ارزش معاملات شد. به نظر می‌رسد قیمت­های فعلی برای خریداران از جذابیت کافی برخوردار نیست زیرا با وجود واریز بخش سوم اعتبار مهر ماه و افزایش نقدینگی در بازار، کاهش معاملات را شاهد بودیم که دلیل عمده آن عدم جذابیت قیمت برای خرید می­تواند باشد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940730 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940730 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره روندی نزولی داشته اما در اواسط دوره با تغییر روند، شیب صعودی به خود گرفته و تا محدوده 361,000 ريال رشد داشته و در انتهای دوره مجدداً شیب نزولی به خود گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در ابتدای دوره روندی نزولی بوده که در انتهای دوره در محدوده 440,000 ريال به ثبات رسیده است.

در این نماد تا به امروز 2,625 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 05/07/1394 با 681 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930730 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 20 مهر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   گزارش روزانه   معاملات   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.20   مبین سرمایه  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد