آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.19


یک شنبه 19 مهر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.07.19 در بازار برق بورس انرژی 2,520 مگاوات برق به ارزش 21 میلیارد و 232 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، کاهش 28 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از مدت­ها در معاملات امروز صعودی قابل توجه داشت و افزایش 3 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است در انتهای دوره، قیمت با شیبی تند افزایش یافته و پس از یک هفته قرار گرفتن زیر 350,000 ريال در معاملات امروز به بالای آن نفوذ کرده است؛ البته کاهش حجم و ارزش معاملات، قدرت تداوم روند را با تردید مواجه کرده است که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، در اغلب سررسیدهایی که معاملات انجام شد افزایش قیمت به ثبت رسید. عطش خریداران و افزایش قیمت پیشنهادی از سوی آنها منجر شد تا نیروگاه­ها نیز فرصت را مغتنم شمرده و با عرضه محدود و پلکانی به افزایش قیمت­ها کمک کنند. به نظر می­رسد در روزهای اخیر حجم تقاضا در بازار نسبت به عرضه بیشتر بوده زیرا رقابت بین خریداران با وجود افزایش قیمت همچنان ادامه داشته است.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940729 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940729 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره روندی نزولی داشته اما در اواسط دوره با تغییر روند، شیب صعودی به خود گرفته و در حال حاضر در محدوده 360,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در ابتدای دوره روندی نزولی بوده که در انتهای دوره در محدوده 440,000 ريال به ثبات رسیده است.

در این نماد تا به امروز 2,430 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 05/07/1394 با 973 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930729 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 19 مهر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   گزارش روزانه   مبین سرمایه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.19  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد