آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.15


چهار شنبه 15 مهر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 94.07.15 در بازار برق بورس انرژی 4,759 مگاوات برق به ارزش 32 میلیارد و 594 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، افزایش 54 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در ادامه نوسانات ناپایدار خود در روزهای اخیر در معاملات امروز کاهش 2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است قیمت نتوانسته صعود روز گذشته خود را حفظ کند و موفق به عبور از 350,000 ريال نشده و دوباره با نزول مواجه شده است؛ البته روند نزولی امروز با افزایش حجم و ارزش معاملات همراه بوده که قابل توجه بوده و احتمال تداوم روند را تقویت می­کند.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، کاهش حجم عرضه نیروگاه­ها در سررسیدهای مهر ماه منجر به افزایش اندکی در قیمت­ها شد همین امر در سررسیدهای منتهی به هفته اول آبان ماه نیز مشاهده شد و افزایش 10,000 ريالی در برخی از سررسیدها به ثبت رسید؛ اما در سررسیدهای هفته دوم آبان با توجه به حجم بالای عرضه و رقابت از سوی نیروگاه­ها، قیمت­ها با کاهش مواجه شد. با توجه به فضای حاکم بر بازار اغلب خریداران معاملات خود را به دقایق پایانی بازار موکول می­کنند که این امر کار را برای بازیگران بازار تا حدی مشکل کرده است.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940724 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940724 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره روندی نزولی داشته اما در اواسط دوره با تغییر روند، شیب صعودی به خود گرفته و در حال حاضر در محدوده 360,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در ابتدای دوره روندی نزولی بوده که در انتهای دوره در محدوده 440,000 ريال به ثبات رسیده است.

در این نماد تا به امروز 2,683 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 05/07/1394 با 904 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930724 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 15 مهر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


بورس انرژی   کارگزاری   مبین سرمایه   بازار برق   گزارش روزانه   گزارش بازار برق   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.15  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد