آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.14


سه شنبه 14 مهر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.07.14 در بازار برق بورس انرژی 2,521 مگاوات برق به ارزش 21 میلیارد و 165 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، کاهش 70 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز با نوسانی مثبت همراه بود و  افزایش 1 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روند کاهشی قیمت پس از نزول به زیر 350,000 ريال، در معاملات امروز با کمی صعود همراه شد؛ البته این صعود قیمت با افت حجم و ارزش معاملات همراه بود که احتمال تداوم صعود قیمت را کاهش می­دهد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، به نظر می­رسد نیروگا­ه­ها جهت جلوگیری از نزول بیشتر قیمت­ها در سررسیدهای آبان ماه برق خود را محدودتر عرضه کردند از این رو کاهش حجم و ارزش معاملات مشاهده شد. در سررسیدهای مهر ماه قیمت­ها با اندکی افزایش همراه بود اما در سررسیدهای آبان ماه غالباً معاملات بر روی قیمت­های روز گذشته به انجام رسید.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940723 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940723 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در ابتدای دوره روندی نزولی داشته اما در اواسط دوره با تغییر روند، شیب صعودی به خود گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در ابتدای دوره روندی نزولی داشته و در انتهای دوره در محدوده 444,000 ريال به ثبات رسیده است.

در این نماد تا به امروز 2,677 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 05/07/1394 با 661 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930723 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 14 مهر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


بورس انرژی   مبین سرمایه   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   گزارش روزانه   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.07.14  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد