آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.05.21


چهار شنبه 21 مرداد 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 94.05.21 در بازار برق بورس انرژی 25 مگاوات برق به ارزش 263 میلیون و 94 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، کاهش 97 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) همچنان در مدار نزول قرار دارد و در معاملات امروز کاهش 0.8 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روند نزولی قیمت به زیر 440,000 ريال نفوذ کرده است اما با توجه به حجم کم معاملات خیلی قابل اتکا نیست.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، از یک طرف مقاومت نیروگاهها در برابر کاهش قیمت و از طرف دیگر عدم افزایش قیمت پیشنهادی خرید از سوی شرکت های توزیع نیروی برق باعث شد تنها یک معامله آن هم در ثانیه های پایانی بازار به انجام رسد تا یکی از روزهای کم رمق از نظر حجم و ارزش معاملات در بازار برق بورس انرژی رقم بخورد. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد دو عامل کاهش قیمت و افزایش نقدینگی در بازار می‌تواند به عنوان محرکی برای بازار به شمار رود.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940531 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940531 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در طول دوره پایدار بوده و فقط شیب آن تغییراتی داشته که در انتهای دوره باز هم افزایش شیب نزولی مشاهده می‌شود.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در ابتدای دوره صعودی بوده اما در انتهای دوره با تغییر جهت، روندی نزولی به خود گرفته و تا قیمت 543,000 ريال افت داشته است؛ این درحالی است که بیشترین قیمت این نماد در سال جاری 520,000 ريال بوده که پایین‌تر از کف قیمت سال گذشته است.

در این نماد تا به امروز 742 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 19/05/1394 با 256 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930531 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 21 مرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.05.21  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد