آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.05.18


یک شنبه 18 مرداد 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.05.18 در بازار برق بورس انرژی313 مگاوات برق به ارزش 3 میلیارد و 365 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، کاهش 76 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) با شیبی ملایم در مدار نزول قرار دارد و معاملات امروز نیز با کاهش 0.6 درصدی مواجه شد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است از شیب روند نزولی قیمت با نزدیک شدن به 445,000 ريال کاسته شده و هنوز موفق به شکستن آن نشده است. لازم به یادآوری است که 445,000 ريال قیمتی است که در اردیبهشت ماه، روند قیمت در مسیر صعود از آن عبور کرده بود و حال در مسیر نزول دوباره به آن رسیده است.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها از سوی شرکت های توزیع نیروی برق و مقاومت نیروگاهها منجر به کاهش حجم و ارزش معاملات شد. روند کلی حاکم بر بازار امروز نیز روندی نزولی اما ملایم تر نسبت به روزهای گذشته بود. به نظر می­رسد دو عامل بتوانند منجر به رونق مجدد در بازار شوند؛ کاهش قابل توجه در قیمت ها یا واریز بخش سوم اعتبارات به حساب شرکت های توزیع نیروی برق.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940528 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940528 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در طول دوره پایدار بوده و در حال حاضر از شیب آن کاسته شده و در محدوده 448,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در انتهای دوره با نوسانی شدید مواجه شده اما در مجموع روندی صعودی را طی دوره پشت سر گذاشته است.

در این نماد تا به امروز 662 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 14/05/1394 با 220 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930528 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 18 مرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.05.18  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد