آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.05.04


یک شنبه 4 مرداد 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.05.04 در بازار برق بورس انرژی 435 مگاوات برق به ارزش 5 میلیارد و 334 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، افزایش حدود 5 برابری را نشان می­دهد؛ البته لازم به ذکر است با توجه به کاهش کلی حجم معاملات در بورس انرژی به دلیل کمبود نقدینگی ناشی از رسیدن به انتهای دوره، رشد 5 برابری مذکور رقم قابل توجهی نمی‌باشد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز تغییر محسوسی نداشت و رشد اندک 0.2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است باز هم قیمت در مسیر نزول در محدوده 510,000 ريال متوقف شده که عمدتاً به دلیل تقاضای مناسب در این قیمت در بازار است که مانع از کاهش بیشتر قیمت می‌شود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، با توجه به عرضه برق از سوی نیروگاهها در قیمت‌هایی که به نظر می­رسد از سوی شرکت های توزیع نیز جذابیت لازم را برای خرید دارد، شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات بودیم. همچنان در سررسیدهای انتهای مرداد و اوایل شهریور، نیروگاهها تمایلی به کاهش قیمت و عرضه برق از خود نشان نمی­دهند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940512 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940512 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در انتهای دوره در محدوده 510,000 ريال به ثبات رسیده است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است برخلاف امسال روندی صعودی بوده و تا حدود 547,000 ريال رشد داشته است.

در این نماد تا به امروز 380 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 04/05/1394 با 122 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930512 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 4 مرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.05.04  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد