آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.05.03


شنبه 3 مرداد 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 94.05.03 در بازار برق بورس انرژی 75 مگاوات برق به ارزش 918 میلیون و 168 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، کاهش 51 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) باز هم شیب نزولی به خود گرفت در معاملات امروز کاهش 2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روندی صعودی قیمت موفق به شکستن خط مقاومت نشده و باز هم با نزول مواجه شده است. البته با توجه به حجم کم معاملات روند قیمت را قدرتمند و پایدار نمی‌توان تلقی کرد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، با تقویت احتمال واریز اعتبارات در روزهای آینده، نیروگاهها تمایلی به عرضه از خود نشان نداده تا در زمان واریز نقدینگی جدید و جهش احتمالی قیمت‌ها، برق خود را در قیمت‌های بالاتری بفروش برسانند؛ از این رو شاهد حجم کم معاملات در بازار هستیم از سوی دیگر کمبود نقدینگی در سمت تقاضا نیز مزید بر علت شده تا بازاری کم رمق را شاهد باشیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940512 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940512 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در انتهای دوره شیب بیشتری به خود گرفته و در حال حاضر در محدوده 510,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است برخلاف امسال روندی صعودی بوده و تا حدود 547,000 ريال رشد داشته است.

در این نماد تا به امروز 258 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 29/04/1394 با 111 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930512 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 3 مرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.05.03  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد