آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.31


چهار شنبه 31 تیر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 94.04.31 در بازار برق بورس انرژی 152 مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 897 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، افزایش 70 درصدی را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از مدتها، افزایش قیمت محسوسی را تجربه کرد و در معاملات امروز 1.8 درصد رشد را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روندی صعودی در معاملات امروز شکل گرفته که عمدتاً بدلیل انتظارات بازیگران بازار از ورود نقدینگی جدید در روزهای آینده به بازار و افزایش احتمالی قیمت ها می باشد. از لحاظ نموداری درحال حاضر قیمت در محدوده خط حمایتی قرار دارد که در روزهای گذشته در مسیر نزول موفق به شکستن آن شده بود حال باید دید که در مسیر صعود میتواند از آن عبور کند یا شاهد نزول دوباره خواهیم بود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، همچنان سایه کمبود نقدینگی بر بازار سنگینی میکند و معاملات کم حجمی در آن مشاهده می شود. نکته قابل توجه در بازار امروز، افزایش قیمت در سررسیدهای معامله شده بود که با توجه به احتمال واریز اعتبار مرداد ماه به حساب شرکت های توزیع نیروی برق، اتفاق افتاد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940510 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940510 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در انتهای دوره شیب بیشتری به خود گرفته و در حال حاضر در محدوده 510,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است برخلاف امسال روندی صعودی بوده و تا حدود 546,000 ريال رشد داشته است.

در این نماد تا به امروز 420 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 22/04/1394 با 140 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930510 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 31 تیر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.31  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد