آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.14


یک شنبه 14 تیر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز 94.04.14 در بازار برق بورس انرژی 2,939 مگاوات برق به ارزش 37 میلیارد و 744 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، رشدی حدود 2 برابری را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از پنج روز روند نزولی شدید، در معاملات امروز متوقف شد و اندکی رشد را معادل 0.6 درصد به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روند نزولی و پرشتاب روزهای گذشته قیمت، قبل از رسیدن به محدوده حمایتی یک ماه اخیر خود (خط قرمز رنگ) متوقف شده و کمی صعود را نشان می دهد اما تا زمانی که این صعود با حجم بالای معاملات تداوم نداشته باشد نمی توان آنرا اتمام روند نزولی و شروع روند صعودی تلقی کرد و امکان نزول دوباره قیمت نیز وجود دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی با توجه به کاهش قیمت فروش در سررسیدهای مرداد ماه از سوی نیروگاهها و اقبال شرکت های توزیع به خرید در این قیمت ها، شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات بودیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940424 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940424 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی انتهای دوره در معاملات امروز شیب بیشتری به خود گرفته و قیمت در محدوده 530,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در انتهای دوره روندی با ثبات در محدوده 539,000 ريال بوده است.

همانطور که مشاهده می شود قیمت های امسال در ابتدای دوره نسبت به سال گذشته به مراتب بالاتر بوده اما در انتهای دوره و با توجه به روند نزولی شدید قیمت، پایین تر از قیمت های سال گذشته معامله می شود.

در این نماد تا به امروز 999 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 07/04/1394 با 538 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930424 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 14 تیر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.14  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد