آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.13


شنبه 13 تیر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز 94.04.13 در بازار برق بورس انرژی 1,347 مگاوات برق به ارزش 17 میلیارد و 198 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، رشدی حدود 7 برابری را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) همچنان در مسیر نزول پایدار است و در معاملات امروز نیز کاهش 1.5 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روند نزولی قیمت با شیب تند همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه می دهد و با افت شدیدی که در معاملات امروز رقم خورد در نزدیکی حمایت 1 ماهه خود( خط قرمز رنگ) در قیمت 525,000 ريال قرار دارد، همانطور که قبلاً نیز اشاره شد قیمت بارها تا این محدوده نزول داشته اما موفق به کاهش بیشتر نشده است؛ حال باید دید که این بار با توجه به فشار عرضه از سوی نیروگاهها موفق به عبور از آن و نزول بیشتر خواهد شد یا خیر.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی مقاومت نیروگاهها در برابر کاهش قیمت در دقایق پایانی بازار شکسته شد و کاهش قابل توجهی رقم خورد. مقاومت شرکت های توزیع و عدم افزایش قیمت های پیشنهادی از سوی آنها عامل مهمی در این کاهش قیمت به شمار می رود.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940423 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940423 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند صعودی همراه با شیب تند قیمت در ابتدای دوره به روندی نزولی در انتهای دوره تبدیل شده که همچنان پایدار است و در حال حاضر قیمت در پایین ترین حد خود در طول دوره معاملاتی قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است در انتهای دوره روندی با ثبات در محدوده 539,000 ريال بوده است.

در این نماد تا به امروز 921 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 07/04/1394 با 558 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930423 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 13 تیر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.13  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد