آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.07


یک شنبه 7 تیر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.04.07 در بازار برق بورس انرژی 7,757 مگاوات برق به ارزش 104 میلیارد و 841 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که روزی پررونق را در بازار برق بورس انرژی رقم زد و نسبت به روز معاملاتی گذشته رشد 96 درصدی را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز پس از رشد هیجانی و پرشتاب روزهای اخیر خود، متوقف و در مدار نزول قرار گرفت و کاهش 1 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است پس کاهش شیب روند صعودی در معاملات روز گذشته و فروکش کردن رفتار هیجانی از سوی خریداران، در معاملات امروز کاهش قیمت و شیب نزولی در این شاخص مشاهده می شود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی با توجه به کاهش قیمت از سوی نیروگاهها و ایجاد جذابیت برای شرکت های توزیع جهت خرید، یکی از روزهای پرحجم بازار برق بورس انرژی به ثبت رسید. با توجه به حجم عرضه موجود در بازار از سوی نیروگاهها احتمال کاهش بیشتر قیمت در روزهای آتی وجود دارد. در روزهای آینده با توجه به روند بازار، رفتار محتاطانه از سوی شرکت های توزیع برای خرید دور از ذهن نیست.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940416 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940416 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است پس از ثبات قیمت در ابتدای دوره، در انتهای دوره روندی نزولی با شیب تند مشاهده می شود و قیمت هدف 555,000 ريال را پیشرو دارد.

روند سال گذشته این نماد در انتهای دوره روندی با ثبات در محدوده 538,000 ريال بوده است.

در این نماد تا به امروز 787 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 03/04/1394 با 387 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930416 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 7 تیر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.07  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد