آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.03


چهار شنبه 3 تیر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 94.04.03 در بازار برق بورس انرژی 4,797 مگاوات برق به ارزش 64 میلیارد و 736 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایشی بیش از 8 برابر را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز رشد قابل توجهی داشت  و افزایش 4,5 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است در انتهای دوره همزمان با واریز اعتبارات تیر ماه به حساب شرکت‌های توزیع مطابق انتظار جهش قیمتی مشاهده می‌شود بطوریکه این شاخص افزایشی حدود 24,000 ريال را به ثبت رساند.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی در انتهای بازار با توجه به خبر واریز اعتبارات تیر ماه به حساب شرکت‌های توزیع ، افزایش چشمگیر تقاضا برای خرید مشاهده شد که مطابق انتظار، ورود نقدینگی به بازار افزایش قیمت، حجم و ارزش معاملات را به همراه داشت و خریداران به رقابت با یکدیگر برای انجام معاملات در قیمت‌های مناسب تر پرداختند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940414 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940414 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در انتهای دوره تغییر جهت داده و با شیبی تند در مدار صعود قرار گرفته است. نکته شایان ذکر در رابطه با تفاوت قیمت نماد‌های امسال با سال گذشته آن است که امروز در نماد بار پایه 13940414 قیمت‌های معامله شده با نرخی بالاتر از سال گذشته معامله شد در حالی که از ابتدای سال در اغلب اوقات، بازار شاهد قیمت‌های کشف شده پایین تر از قیمت‌های سال گذشته بود.

در این نماد تا به امروز 713 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 03/04/1394 با 406 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930414 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 3 تیر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.03  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد