آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.02


سه شنبه 2 تیر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.04.02 در بازار برق بورس انرژی 540 مگاوات برق به ارزش 6 میلیارد و 974 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 57 درصد افزایش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز در ادامه رشد ملایم روزهای گذشته خود ، افزایش 1.7 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است در انتهای دوره روندی صعودی با شیب ملایم در قیمت مشاهده می شود از سوی دیگر پس از 8 روز ، قیمت موفق به صعود به بالای 535,000 ريال شده است که می تواند قابل توجه باشد .

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی با توجه به تقویت احتمال واریز اعتبارات جدید به حساب شرکت های توزیع در روزهای آتی و انتظار افزایش قیمت ها ، شاهد افزایش تقاضا در بازار بودیم اما از سوی دیگر نیروگاهها تمایلی به عرضه بیشتر از خود نشان نداده تا در صورت ورود نقدینگی جدید، فروش خود را در قیمت های مناسب تری انجام دهند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940413 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940413 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روندی کاملاً نزولی در این سررسید دیده می شود که در انتهای دوره شیب بیشتری به خود گرفته است.

روند سال گذشته این نماد برخلاف امسال روندی صعودی با شیب ملایم بوده است.

در این نماد تا به امروز 359 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 20/03/1394 با 220 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930413 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 2 تیر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.02  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد