آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.01


دو شنبه 1 تیر 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 94.04.01 در بازار برق بورس انرژی 349 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 433 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 54 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز با اندکی افزایش، رشد 0.2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است بیش از یک هفته است که نوساناتی اندک در محدوده 525,000 تا 530,000 ريال در این شاخص مشاهده می شود و این موضوع بیشتر به دلیل اتمام اعتبار بیشتر شرکت‌های توزیع و کاهش فعالان بالقوه و بالفعل برای معامله می‌باشد و بازار عمق چندانی ندارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی تنها در سررسیدهای دو هفته ابتدایی تیر ماه معاملات به انجام رسید و در سررسیدهای پس از آن با وجود تقاضا از سوی شرکت های توزیع نیروی برق ، نیروگاهها تمایلی به عرضه و کاهش قیمت نداشته و معامله ای صورت نپذیرفت.

به نظر می رسد انتظار افزایش قیمت ها از سوی نیروگاهها پس از واریز اعتبار جدید و ورود نقدینگی به بازار ، دلیل اصلی مقاومت آنها در عرضه برق در سررسیدهای دورتر می باشد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940412 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940412 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است پس از نزول قیمت با شیب تند ، در انتهای دوره روندی با ثبات و در محدوده 520,000 ريال در قیمت مشاهده می شود.

روند سال گذشته این نماد برخلاف امسال روندی صعودی با شیب ملایم بوده است.

در این نماد تا به امروز 472 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 30/03/1394 با 250 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930412 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 1 تیر 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.04.01  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد