آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.30


شنبه 30 خرداد 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 94.03.30 در بازار برق بورس انرژی 496 مگاوات برق به ارزش 6 میلیارد و 251 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 31 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز در ادامه نوسانات زودگذر روزهای اخیر ، کاهش 1.4 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است در انتهای دوره روندی با ثبات و پایدار در قیمت مشاهده نمی شود .

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی کمبود نقدینگی در بازار کاملاً مشهود بود و تنها در 7 سررسید معاملات انجام پذیرفت و همچنان معاملات در نیمه اول تیر ماه انجام می شود و نیروگاهها تمایلی به عرضه و کاهش قیمت در سررسیدهای مربوط به نیمه دوم ماه را ندارند و منتظر ورود نقدینگی جدید و افزایش قیمت ناشی از فشار تقاضا هستند تا برق خود را به قیمت مناسب تری بفروش برسانند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940410 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940410 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است پس از نزول قیمت با شیب تند ، در انتهای دوره روندی با ثبات و در محدوده 533,000 ريال را نشان می دهد.

روند سال گذشته این نماد برخلاف امسال روندی کم نوسان و نسبتاً صعودی بوده است.

در این نماد تا به امروز 748 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 19/03/1394 با 396 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930410 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 30 خرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.30  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد