آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.20


چهار شنبه 20 خرداد 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 94.03.20 در بازار برق بورس انرژی 2,370 مگاوات برق به ارزش 30 میلیارد و 712 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 21 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز در مدار نزول قرار گرفت و کاهش 2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است در انتهای دوره روندی نزولی در قیمت مشاهده می شود که با توجه به اینکه به اتمام دوره مصرف اعتبار واریزی خرداد ماه به حساب شرکت های توزیع نیروی برق نزدیک می شویم و سوابقی که از معاملات برق در بورس انرژی موجود است معمولاً روندی نزولی با توجه به کاهش نقدینگی در بازار در انتهای دوره شکل می گیرد که تکرار این روند در این دوره نیز دور از انتظار نیست.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان روند نزولی قیمت ها در بازار پایدار بوده بطوری که در تمام سررسیدهایی که مورد معامله قرار گرفت کاهش قیمت به ثبت رسید.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940330 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940330 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در انتهای دوره شیب بیشتری به خود گرفته و قیمت 510,000 ريال را پیش رو دارد.

روند سال گذشته این نماد بر خلاف امسال روندی صعودی با شیبی ملایم بوده است.

در این نماد تا به امروز 1,000 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 06/03/1394 با 224 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930330 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 20 خرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.20  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد