آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.12


سه شنبه 12 خرداد 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.03.12 در بازار برق بورس انرژی 2,632 مگاوات برق به ارزش 32 میلیارد و 881 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 27 درصدی را نشان می دهد .

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از چند روز روند صعودی بالاخره برای اولین بار در این دوره قرمز پوش شد و نزول 1.9 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است پس از توقف روند صعودی قیمت ها در معاملات دیروز در معاملات امروز روندی نزولی در این شاخص شکل گرفته است.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی روندی نزولی در قیمت ها شکل گرفت که با توجه به افزایش هیجانی قیمت ها در روزهای اخیر دور از ذهن نبود . در حال حاضر بازار در حال اصلاح قیمت و کشف قیمت تعادلی جدید می باشد و با توجه به مصرف حدود 50 درصد از اعتبارات از سوی شرکت های توزیع احتمال افت بیشتر قیمت ها در انتهای دوره بدلیل کمبود نقدینگی وجود دارد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940321 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940321 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است در انتهای دوره شاهد شکل گیری روندی نزولی با شیب ملایم هستیم .

روند سال گذشته این نماد در انتهای دوره روندی با ثبات در محدوده 525,000 ريال را نشان می‌دهد که بالاتر از قیمت معاملات امسال می باشد.

در این نماد تا به امروز 1,247 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات امروز با 323 مگاوات می‌باشد.

 

روند نماد 13930321 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 12 خرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.12  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد