آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.05


سه شنبه 5 خرداد 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.03.05 در بازار برق بورس انرژی 429 مگاوات برق به ارزش 5 میلیارد و 26 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 65 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در ادامه نوسانات بی ثبات خود در روزهای گذشته ، در معاملات امروز کاهش 1.7 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است این شاخص از اواسط اردیبهشت ماه روندی صعودی به خود گرفته است هرچند در برخی مواقع ثبات و یا حتی کمی نزول در آن مشاهده می شود اما روند کلی همچنان صعودی می باشد و بنظر می رسد کاهش قیمت در معاملات امروز نیز نوعی اصلاح قیمت برای صعود دوباره باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان سررسیدهای ابتدایی که دوره تحویل آنها نزدیکتر است با کاهش قیمت و سررسیدهای انتهای دوره با افزایش قیمت مواجهند.

در بازار امروز کمبود نقدینگی کاملاً مشهود بود بطوریکه در برخی از سررسیدها سفارش خریدی وجود نداشت در تأیید این موضوع کاهش 65 درصدی حجم و ارزش معاملات امروز به ثبت رسید.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940315 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940315 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است پس از ثبات چند روزه قیمت در محدوده 479,000 ريال در انتهای دوره نزول قیمت مشاهده می شود.

روند سال گذشته این نماد در انتهای دوره روندی با ثبات در محدوده 520,000 ريال را نشان می دهد که بالاتر از قیمت معاملات امسال می باشد.

در این نماد تا به امروز 790 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 21/02/94 با 210 مگاوات می‌باشد.

 

روند نماد 13930315 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 5 خرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.05  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد