آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.02


شنبه 2 خرداد 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 94.03.02 در بازار برق بورس انرژی 683 مگاوات برق به ارزش 7 میلیارد و 949 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 64 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز 0.4 درصد رشد را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است در معاملات امروز نوسان اندکی در قیمت مشاهده می شود و قیمت هنوز در محدوده خط روند صعودی خود(خط بنفش) قرار دارد و موفق به شکستن آن نشده است از طرفی امکان شروع روند صعودی پس از برخورد با این سطح نیز وجود دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان تمایل به عرضه از سوی نیروگاهها در سررسیدهای ابتدای دوره مشهود بود بطوریکه حتی کاهش جزئی نیز در برخی سررسیدها مشاهده شد اما در انتهای دوره همچنان عرضه نیروگاهها محدود بود که منجر به افزایش قیمت ها شد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940312 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940312 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است در انتهای دوره قیمت در محدوده 490,000 ريال به ثبات رسیده است .

از سوی دیگر روند سال گذشته این نماد در انتهای دوره نیز روندی با ثبات بوده اما در محدوده 515,000 ريال که بالاتر از قیمت معاملات امسال است.

در این نماد تا به امروز 799 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 28/02/94 با 219 مگاوات می‌باشد.

 

روند نماد 13930312 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 2 خرداد 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.03.02  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد