آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.30


چهار شنبه 30 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 94.02.30 در بازار برق بورس انرژی 1,883 مگاوات برق به ارزش 21 میلیارد و 835 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 96 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از دو هفته روند صعودی ، در معاملات امروز قرمز پوش شد و کاهش 0.7 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود در معاملات امروز شاهد توقف روند صعودی قیمت و اندکی نزول بودیم در حال حاضر قیمت در محدوده خط روند صعودی خود(خط بنفش) قرار دارد حال باید دید که در روزهای آتی موفق به شکستن آن خواهد شد یا باز هم نسبت به آن واکنش نشان داده و روند صعودی خود را ادامه خواهد داد . در صورت شکسته شدن خط روند صعودی ، هدف قیمت در مسیر نزول ، حمایت خط قرمز رنگ در محدوده 445,000 ريال خواهد بود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد افزایش عرضه ها از سوی نیروگاه‌ها در سررسیدهای نزدیک تر و ابتدای دوره بودیم بطوریکه معاملات در قیمت هایی نسبتاً پایین تر از روز معاملاتی گذشته انجام پذیرفت. به نظر می رسد رسیدن به انتهای دوره و مصرف بخش عمده ای از اعتبار از سوی شرکت های توزیع عامل مهمی در کاهش قیمت ها باشد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940309 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940309 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است در انتهای دوره شاهد ثبات قیمت در محدوده 490,000 ريال هستیم این در حالی است که روند سال گذشته این نماد در انتهای دوره ، روندی نزولی بوده است.

نکته قابل توجه این است که کمترین قیمت در این نماد در سال گذشته حدود 510,000 ريال بوده که بالاتر از قیمت های فعلی می باشد.

در این نماد تا به امروز 760 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 21/02/94 با 200 مگاوات می‌باشد.

 

روند نماد 13930309 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 30 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.30  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد