آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.27


یک شنبه 27 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.02.27 در بازار برق بورس انرژی 1,956 مگاوات برق به ارزش 21 میلیارد و 927 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 6 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) همچنان در مدار صعود قرار دارد و در معاملات امروز رشد 2.3 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود روند صعودی قیمت پس از استراحت کوتاه مدت در معاملات امروز شیب تندتری به خود گرفت و در حال نزدیک شدن به 470,000 ريال می باشد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد رقابت در سررسیدهای نیمه اول خرداد ماه از سوی شرکت های توزیع نیروی برق جهت خرید در قیمت مناسب تر بودیم که همین امر منجر به افزایش قابل توجه قیمت در ساعات پایانی بازار نسبت به روز معاملاتی قبل شد اما در سررسیدهای انتهای دوره با توجه به جهش قیمت در ابتدای معاملات دیگر تقاضایی تا انتهای بازار در قیمت های مذکور وجود نداشت و شاهد حجم معاملات کمتری نسبت به سررسیدهای ابتدایی در آنها بودیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940304 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940304 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است روند صعودی انتهای دوره همچنان پایدار بوده  و در حال حاضر قیمت در حال نزدیک شدن به 470,000 ريال می باشد.

از سوی دیگر روند سال گذشته این نماد در انتهای دوره ، روندی صعودی با شیب ملایم بوده است.

در این نماد تا به امروز 798 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 20/02/94 با 211 مگاوات می‌باشد.

 

روند نماد 13930304 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 27 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.27  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد