آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.20


یک شنبه 20 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.02.20 در بازار برق بورس انرژی 3,701 مگاوات برق به ارزش 39 میلیارد و 443 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 34 درصد افزایش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در مدار صعود خیلی پایدار نبود و در معاملات امروز باز هم قرمز پوش شد و کاهش 0.2 درصدی را در آن شاهد بودیم.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می شود قیمت باز هم موفق به شکستن مقاومت سقف یک ماهه خود نشده و نسبت به آن واکنش نشان داده و شاهد کمی نزول در آن هستیم.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی در سررسیدهای اردیبهشت ماه شاهد افزایش جزئی در قیمت ها بودیم این در حالی است که سررسیدهای خرداد ماه با کاهش جزئی همراه بود. از سوی دیگر همچنان حجم عرضه از سوی نیروگاهها بالا بوده اما برخلاف دیروز معاملات خرداد ماه حجم بیشتری را به خود اختصاص دادند.

تمایل به عرضه از سوی نیروگاهها می تواند سیگنالی جهت شناسایی روند آینده قیمت ها در بازار باشد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940230 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940230 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است روند صعودی آخر دوره قیمت در معاملات امروز در محدوده 440,000 ريال به ثبات رسیده است.

از سوی دیگر روند سال گذشته این نماد در انتهای دوره ، روندی نسبتاً با ثبات بوده هرچند هنوز هم قیمت ها نسبت به سال گذشته پایین تر معامله می شود.

در این نماد تا به امروز 882 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات امروز با 250 مگاوات می باشد.

 

روند نماد 13930230 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 20 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.20  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد