آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.15


سه شنبه 15 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.02.15 در بازار برق بورس انرژی 683 مگاوات برق به ارزش 6 میلیارد و 789 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایش 62 درصدی را شاهد هستیم.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در مسیر نزول باقی ماند و کاهش 0.9 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می شود از شدت نزول قیمت در روزهای اخیر کاسته شده و روندی نسبتاً کم نوسان را در محدوده 415,000 ريال شاهد هستیم.

با توجه به واریز اعتبارات اردیبهشت ماه به حساب شرکت های توزیع نیروی برق در انتهای ساعات معاملاتی امروز انتظار می رود فردا شاهد افزایش قابل توجه در حجم و ارزش معاملات به همراه افزایش قیمت در بازار باشیم. از سوی دیگر با توجه به لزوم مصرف اعتبار در طول همان دوره برای شرکت های توزیع و وجود بازه ی زمانی دو هفته ای تا انتهای دوره ، احتمال رفتار هیجانی برای خرید از سوی شرکت های توزیع وجود دارد .

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940225 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940225 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در انتهای دوره در قیمت 415,000 ريال به ثبات رسیده است. در این نماد تا به امروز 456 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته که معاملات امروز با 148 مگاوات بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است.

 

روند نماد 13940225 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 15 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.15  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد