آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.14


دو شنبه 14 اردیبهشت 1394   سرویس

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.14

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 94.02.14 در بازار برق بورس انرژی 422 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 232 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 62 درصدی را شاهد هستیم.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) همچنان روندی نزولی را طی میکند و امروز نیز نزول 0.2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

 

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می شود از شیب نزولی قیمت کاسته شده و روندی نسبتاً پایدار را در انتهای دوره شاهد هستیم .

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد تقاضا بر روی قیمت های معامله شده در روز گذشته بودیم به نظر می رسد قیمت های فعلی از جذابیت کافی برای خریداران برخوردار است اما بدلیل اتمام اعتبار بسیاری از شرکت ها شاهد حجم کمی از معاملات هستیم .

احتمال افزایش قیمت در صورت واریز اعتبارات جدید در روزهای آتی وجود دارد که در این صورت شاهد رقابت دوباره برای خرید در بهترین قیمت از سوی شرکت های توزیع خواهیم بود.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940224 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940224 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در انتهای دوره در قیمت 415,000 ريال به ثبات رسیده است.

 

روند نماد 13940224 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 14 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.14  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد