آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.08


سه شنبه 8 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.02.08 در بازار برق بورس انرژی 1,246 مگاوات برق به ارزش 12 میلیارد و 901 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش 54 درصدی را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز نیز روندی نزولی خود را ادامه داد و کاهش 2.2 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می شود روند قیمت پس از چند روز ثبات ، شیبی نزولی به خود گرفته و قیمت 425,000 ريال را پیش رو دارد .

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی همچنان مازاد عرضه بر تقاضا در بازار مشهود است و تمایل به فروش از سوی نیروگاهها با توجه به عرضه های زیاد در اکثر سررسیدها وجود دارد.

به نظر می رسد تا زمان واریز مجدد اعتبار به حساب شرکت های توزیع و ورود نقدینگی جدید به بازار شاهد تداوم روند نزولی باشیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940218 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940218 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است پس از ثبات قیمت در روزهای گذشته شاهد نزول قیمت در انتهای دوره و کاهش آن هستیم. این در حالی است که این نماد در سال گذشته روندی صعودی را در طی دوره پشت سر گذاشته است.

 

روند نماد 13930218 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.08  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد