آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.07


دو شنبه 7 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 94.02.07 در بازار برق بورس انرژی 2,678 مگاوات برق به ارزش 28 میلیارد و 352 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته اندکی افزایش داشت و رشد 1 درصدی را  پشت سر گذاشت.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز نیز روندی نزولی و ملایم را پیش گرفت و کاهش 0.5 درصدی را در آن شاهد بودیم.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می شود پس از روند صعودی و پرشتاب قیمت در روزهای گذشته در حال حاضر شاهد ثبات و نوسان اندک در محدوده 440,000 ريال هستیم.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد عرضه های زیاد در اکثر سررسیدها از سوی نیروگاهها بودیم و همچنان فزونی عرضه بر تقاضا در بازار مشهود است که همین امر شاید سیگنالی از سوی نیروگاهها باشد که انتظار آنها را از آینده بازار و روند قیمت ها نشان می دهد و باعث شده تا برای فروش برق خود شتاب بیشتری داشته باشند.

بنظر می رسد با توجه به واریز اعتبارات به میزان کمتری نسبت به دوره های گذشته و اتمام سریعتر آن از سوی برخی شرکت های توزیع نیروی برق ، در روزهای آتی شاهد روندی نزولی در بازار باشیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940216 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940216 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است در طول دوره شاهد ثبات قیمت در محدوده 440,000 ريال در این نماد هستیم که در انتهای دوره با کمی نزول مواجه شده و کاهش قیمت را شاهد هستیم. این در حالی است که روند سال گذشته این نماد در این بازه زمانی کاملاً صعودی بوده است.

 

روند نماد 13930216 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.07  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد