آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.02


چهار شنبه 2 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 94.02.02 در بازار برق بورس انرژی 5,238 مگاوات برق به ارزش 54 میلیارد و 858 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته حدود 23 برابر شده است.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز همزمان با ورود نقدینگی به بازار رکوردی جدید به ثبت رساند و افزایش 17.4 درصدی را در آن شاهد بودیم.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در تصویر فوق مشخص است میانگین وزنی قیمت همزمان با واریز اعتبارات به حساب شرکت های توزیع نیروی برق و افزایش نقدینگی بازار مطابق انتظار جهش چشمگیری داشت و افزایشی بالغ بر 64,000 ريال در آن شاهد بودیم .

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی در تمام سررسیدها شاهد افزایش قابل توجه در قیمت ها و حجم معاملات بودیم و بیشترین حجم معاملات مربوط به نیمه نخست اردیبهشت ماه بود همانطور که انتظار داشتیم عامل مهم بازگشت رونق به بازار تأمین نقدینگی بود که بازار امروز کاملاً این امر را اثبات میکند.

عامل دیگری که موجب افزایش تقاضا در بازار شد نگرانی شرکت های توزیع نیروی برق از افزایش شدید قیمت ها همزمان با تأمین اعتبار و با توجه به افت قابل توجه قیمت ها در روزهای اخیر بود.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940210 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940210 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در معاملات امروز با توجه به افزایش نقدینگی در بازار متوقف شده و افزایش شدیدی را در آن شاهد هستیم به طوری که قیمت در حال نزدیک شدن به نقطه اوج خود در طول دوره معاملاتی می باشد. البته هنوز قیمت با سقف قیمتی خود در سال گذشته فاصله زیادی دارد.

روند نماد 13930210 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

چهار شنبه 2 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.02  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد