آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.01


سه شنبه 1 اردیبهشت 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.02.01 در بازار برق بورس انرژی 261 مگاوات برق به ارزش 2 میلیارد و 329 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 50% کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز دومین افت شدید را طی روزهای اخیر به خود دید و کاهش 9.6 درصدی را شاهد بودیم.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در تصویر فوق مشخص است روند صعودی روز گذشته میانگین وزنی قیمت پایدار نبوده و دوباره شاهد افت شدید قیمت هستیم به نظر می رسد با افت زیادی که قیمت ها در روزهای اخیر داشته ، همزمان با واریز اعتبار به حساب شرکت های توزیع و تزریق نقدینگی به بازار شاهد جهش شدید قیمت و افزایش قابل توجه در آن باشیم.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی تنها در 6 نماد شاهد انجام معاملات بودیم که اغلب با کاهش قیمت همراه بودند همچنان شاهد فزونی تقاضا بر عرضه در بازار هستیم .

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940210 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940210 را نشان می‌دهد.همانطور که مشخص است روندی نزولی به صورت پلکانی با افت های شدید قیمتی را در این نماد شاهد هستیم . در این نماد روندی قرینه نسبت به سال گذشته مشاهده می شود.

روند نماد 13930210 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.02.01  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد