آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.31


دو شنبه 31 فروردین 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 94.01.31 در بازار برق بورس انرژی 478 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 719 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 159% افزایش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از افت شدید در روزهای گذشته و جذابیت قیمت ها در معاملات امروز با رشد 2.6 درصدی مواجه شد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در تصویر فوق مشخص است میانگین وزنی قیمت پس از توقف روند نزولی  و ثبات نسبی در روزهای گذشته ، در معاملات امروز روندی صعودی به خود گرفته و به بالای 410,000 ريال صعود کرده است.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی با توجه به افت قیمت ها و جذابیت ناشی از آن شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات نسبت به روز گذشته بودیم البته این حجم از معاملات مقداری نیست که بتوان عنوان کرد که بازاری پررونق را شاهد بودیم زیرا همچنان عدم واریز اعتبارات به حساب شرکت های توزیع کلیت بازار را تحت تأثیر قرار داده است.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940210 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940210 را نشان می‌دهد.همانطور که مشاهده می شود در این نماد روزهای کمتری نسبت به نمادهای قبلی معاملات صورت گرفته و بطور کلی روندی نزولی را در این نماد شاهد هستیم  . همانطور که از مقایسه نمودار این نماد در سال جاری و سال گذشته مشخص است روند حرکتی قیمت خلاف جهت سال گذشته می باشد.

روند نماد 13930210 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 31 فروردین 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.31  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد