آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.23


یک شنبه 23 فروردین 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.01.23 در بازار برق بورس انرژی 156 مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 591 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 81% کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) معاملات امروز را با رشد 1.2 درصدی پشت سر گذاشت.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در تصویر فوق مشخص است میانگین وزنی قیمت نتوانسته به زیر 420,000 ريال نفوذ کند و بازگشت نمودار را شاهد هستیم البته به دلیل پایین بودن حجم و ارزش معاملات در حال حاضر نمیتوان این صعود را روندی پایدار ارزیابی کرد امّا اگر در روزهای آتی این صعود قیمت با افزایش حجم همراه شود می توان روند صعودی قیمت را پایدار دانست.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی بدلیل عدم وجود نقدینگی برای اکثر شرکت های توزیع نیروی برق شاهد کاهش قابل توجه در معاملات بودیم بطوریکه تنها در 3 نماد معاملات انجام پذیرفت از سوی دیگر همین امر باعث کاهش محسوس قیمت در برخی از سررسیدها شد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940205 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 139400205 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است در اواسط دوره معاملاتی افزایش ناپایدار قیمت را در این نماد شاهد هستیم که خیلی زود با کاهش مواجه شده و در محدوده 440,000 ريال به ثبات رسیده است.

روند نماد 13930205 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

یک شنبه 23 فروردین 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.23  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد