آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.17


دو شنبه 17 فروردین 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز دوشنبه 94.01.17 در بازار برق بورس انرژی 506 مگاوات برق به ارزش 5 میلیارد و 311 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 34% کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز پس از دو روز نزول دوباره شیب صعودی به خود گرفت و با 2 درصد افزایش سبز پوش شد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

روند نزولی میانگین وزنی قیمت همانطور که در تصویر فوق مشاهده می شود در معاملات امروز متوقف شده و صعود را در آن شاهد هستیم. همانطور که در تصویر مشخص است قیمت نتوانسته از مقاومت 430,000 ريال عبور و به زیر آن نفوذ کند. به نظر می رسد این قیمت برای شرکت های توزیع از جذابیت برخوردار است زیرا هنگامی که قیمت به این محدوده می رسد افزایش تقاضا را در بازار شاهد هستیم که در نتیجه باعث افزایش قیمت می شود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی تمایل به خرید در نمادهای ابتدای دوره که به سررسید تحویل نزدیکتر بوده و روزهای پایانی معاملاتی خود را پشت سر می گذارند به دلیل روند نزولی قیمت در این نمادها بیشتر از سایر روزها بود.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940127 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940127 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است شاهد ثبات قیمت در محدوده 440,000ريال و نوسانات اندک در طول دوره معاملاتی در این نماد هستیم.

روند نماد 13930127 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دو شنبه 17 فروردین 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.17  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد