آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.15


شنبه 15 فروردین 1394   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز شنبه 94.01.15 در بازار برق بورس انرژی 2.638 مگاوات برق به ارزش 27 میلیارد و 803 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 604% افزایش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز روندی نزولی به خود گرفت به طوری که شاهد کاهش 0.92 درصدی در آن بودیم.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

میانگین وزنی قیمت همانطور که در تصویر فوق مشاهده می شود در معاملات امروز روندی نزولی به خود گرفته است این در حالیست که این شاخص از ابتدای سال جدید روندی صعودی داشت و افزایش قیمت را در آن شاهد بودیم. احتمال اینکه کاهش امروز میانگین وزنی قیمت نوعی حرکت اصلاحی برای رسیدن قیمت به تعادل باشد نیز وجود دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی در ابتدای بازار با توجه به قیمت بالایی که نیروگاهها برای عرضه قرار داده بودند و اختلاف قیمت در عرضه و تقاضا عملاً معامله ای صورت نپذیرفت اما با نزدیک شدن به انتهای بازار و عدم افزایش قیمت در سمت تقاضا از سوی شرکت های توزیع نیروی برق ، شاهد کاهش قیمت از سوی نیروگاهها بودیم که با جذاب شدن قیمت ها افزایش قابل توجه در حجم و ارزش معاملات را داشتیم.

بیشترین حجم معاملات در بازار امروز مربوط به سررسیدهای هفته آخر فروردین ماه بود.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940124 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940124 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است پس از افزایش قیمت در ابتدای دوره و ورود قیمت به بالای 440,000 ريال ، تا به امروز قیمت در محدوده 440،000 تا 445,000 ريال به نوسان پرداخته است.

در این نماد تا به امروز 800 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته که اولین روز معاملاتی آن با 283 مگاوات بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

روند نماد 13930124 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

شنبه 15 فروردین 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.15  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد