آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.09


یک شنبه 9 فروردین 1394   سرویس

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.09

 

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.01.09 در بازار برق بورس انرژی 708 مگاوات برق به ارزش 7 میلیارد و 312 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 85% کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز تغییر محسوسی را نسبت به روز گذشته نداشت .

نمودار میانگین وزنی قیمت:

میانگین وزنی قیمت همانطور که در تصویر فوق مشاهده می شود نتوانسته از سقف قیمتی یک ماه اخیر خود عبور کند و شاهد ثبات قیمت در محدوده 430,000 ريال هستیم . حال باید منتظر ماند و دید که آیا قیمت قادر به شکستن این مقاومت در روزهای آتی خواهد بود یا دوباره نزول قیمت را شاهد خواهیم بود.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد افزایش قابل توجه قیمت از سوی نیروگاه ها و در نتیجه تمایل کم خریداران برای خرید را شاهد بودیم تا جایی که حجم معاملات نسبت به روز گذشته 85% کاهش داشته است .

احتمال دارد با توجه به تقاضای بالقوه خریداران برای خرید و به دلیل بالا بودن قیمت ها از سوی عرضه کنندگان ، در روزهای آتی این تفاوت قیمت عرضه و تقاضایی که در بازار موجود می‌باشد به حد تعادل رسیده و شاهد حجم معاملات بیشتری نسبت امروز باشیم.

علی رقم بالا بردن قیمت ها از سوی نیروگاه ها اما با توجه به مقاومت شرکت های توزیع در برابر این افزایش، در بازار امروز شاهد معاملاتی تقریباً با قیمت مشابه معاملات دیروز بودیم.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

بررسی روند نماد 13940117 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940117 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است شاهد افزایش قیمت تا تاریخ 24/12/93 هستیم که از این تاریخ تا انتهای دوره قیمت در محدوده  435,000 ریال به نوسان پرداخته و ثبات قیمت را شاهد هستیم.

روند نماد 13930117 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

 

یک شنبه 9 فروردین 1394


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 94.01.09  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد