آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.12.26


سه شنبه 26 اسفند 1393   سرویس

گزارش بازار:

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 93.12.26 در بازار برق بورس انرژی 2,031 مگاوات برق به ارزش 20 میلیارد و 451 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 43 درصد کاهش را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) روند نزولی دیروز خود را حفظ کرده و با افت 2.2 درصدی نزول بیشتری را تجربه کرد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

در نمودار فوق که بیانگر میانگین وزنی قیمت می باشد شاهد نزول این شاخص در معاملات امروز هستیم. با توجه به افزایش شدید قیمت ها در هفته گذشته احتمال نزول بیشتر قیمت با هدف اصلاح و رسیدن به تعادل وجود دارد. در حال حاضر میانگین وزنی قیمت به کمتر از 420,000 ريال رسیده است.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی در اکثر سررسیدها شاهد کاهش قیمت نسبت به روز گذشته بودیم البته در سررسیدهای انتهایی عموماً بر روی قیمت های روز گذشته معاملات انجام شد. نکته قابل توجه در بازار امروز کاهش حجم و ارزش معاملات با وجود کاهش قیمت ها بود که می تواند به دلیل انتظارات خریداران (شرکت های توزیع نیروی برق) از کاهش بیشتر قیمت ها باشد تا خرید خود را در قیمت های پایین تر انجام دهند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13940112 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940112 را نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار زیر مشخص است شاهد نزول قیمت در انتهای دوره هستیم

در این نماد تا به امروز 884 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که 13/12/93 که روز بازگشایی نماد نیز می باشد با 305 مگاوات بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است.

روند نماد 13930112 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

سه شنبه 26 اسفند 1393


به اشتراک بگذارید : به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در facebook به اشتراک گذاری در twitter به اشتراک گذاری در google+ به اشتراک گذاری در تلگرام ارسال ایمیل


مبین سرمایه   بورس انرژی   کارگزاری   بازار برق   گزارش بازار   آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ 93.12.26  

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد